جدید ترین خرید لبرون جیمز: باشگاه فوتبال لیورپول

در گذشته ورزشی که در آن تعداد گلهای دو تیم هیچ گاه دو رقمی نمیشود یا ممکن است یک بازی با نتیجه مساوی خاتمه یابد،‌ برای آمریکایی ها جاذبه چندانی نداشت،‌ اما مرزهای امریکا نتوانست از ورود تب فوتبال به به این قاره جلوگیری کند.

شهرت ورزش فوتبال (منظور همان فوتبال پایی خودمان است) در آمریکا، بخصوص لیگ برتر انگلستان، به حدی است که حتی ورزشکاران حرفه ای دیگر ورزش ها را به سرمایه گذاری در این لیگ ترغیب کرده. لبرون جیمز، فوروارد تیم میامی هیت و یکی از بهترین بسکتبالیست های حال حاضر جهان، دیروز جدیدترین مالک باشگاه فوتبال لیورپول شد. خبر این معامله در وال استریت جورنال به چاپ رسید ولی جزییات مالی آن هنوز فاش نشده است. 

باشگاه فوتبال لیورپول، که به همراه باشگاه فوتبال منچستر یونایتد، موفق ترین و بر طرفدارترین باشگاه فوتبال جهان است. مالک اصلی این باشگاه شرکت سرمایه گذاری فن وی اسپورت گروپ است که همچنین سند مالکیت باشگاه معروف بیس بال باستن رد ساکس را نیز در پورتفولیوی خود آرشیو کرده است. این شرکت سرمایه گذاری طی قراردادی با لبرون جیمز مالکیت جزیی از باشگاه لیورپول را به او منتقل کرده است.  این خرید بزرگ قدمی بلند برای لبرون در راهِ تبدیل شدن به پر درآمد ترین ورزشکار تاریخ به حساب میآید. از سوی دیگر، حضور کسی چون لبرون جیمز در هیيت مدیره باشگاه لیورپول ، طرفداران جدیدی را سرازیرِ ورزشگاه انفیلد خواهد کرد.