ایتالیایی ها به خاطر بسکتبال به بی ناموسی رو می‌آورند

تصور اینکه چهارصد بازیکن نخبه بسکتبال، که هر کدامشان سالی میلیون ها دلار پول در می‌آورند، ناگهان بیکار شوند و این رویداد هیچ تاثیری روی بسکتبال جهان نگذارد خیلی بچه‌گانه است. روزی نیست که خبر عقد قرارداد یک بازیکن ان بی ای با یکی از تیم های بین المللی سرتیتر خبرهای ورزشی بسکتبال نشود و معادله بسکتبال بخشی از جهان را بهم نریزد. بعضی از این قراردادها، نظیر قرارداد دران ویلیامز با تیم ترکیه ای، بدون سرو صدا و دردسر جلو میرود ولی بعضی ها هم مثل قرارداد کوبی برایانت با هر تیم خارجی هزارو یک داستان پیدا میکند. 

عقد قرارداد اندره بارنیانی، بازیکن تیم تورنتو رپتورز، با تیم ایتالیایی ویرتوس روما از همه نقل و انتقالات دیگر پرسرو صداتر و پیچیده تر شده است. در قدم اول تیم ایتالیایی اینقدر پول نداشت تا توجه اندره بارنیانی را جذب کند. موضوع وقتی پیچیده تر شد که وبسایت اشلی مدیسون دات کام به عنوان حمایت کننده مالیِ این قرارداد پا به میدان گذاشت. وبسایت اشلی مدیسون دات کام کارش ایجاد ارتباط بین مردان و زنان برای افراد متاهل است! چیزی شبیه وبسایت های دوست یابی ولی این یکی بطور تخصصی برای افراد متاهل که علاقمند به ایجاد روابط نامشروع خارج از چارچوب خانواده هستند خدمات ارایه میکند.

اولین نهادی که رسما از این دخالت این وب سایت در این نقل و انتقال ورزشی شکایت کرد، واتیکان بود و قضیه تا پاپ بالاگرفت. اینکه ورزش بسکتبال در ایتالیا بسیار پرطرفدار است و ستاره شماره یک این ورزش به تیم رمی بازمیگردد و بازگشتنش مدیون وبسایتی است که مروج بی ناموسی است واتیکان را عصبی کرده است. چیز دیگری که به خر تو خری این موضوع می‌افزاید اینست که استادیوم تمرینی تیم ویرتوس روما در نزدیکی واتیکان قراردارد و احتمالا پاپ از اتاقش بیلبوردهای تبلیغاتی اشلی مدیسون را که بالای این استادیوم نصب خواهد شد را میبیند و حرص میخورد. 

بیدرمن، مدیر این وبسایت که خدماتش را اخیرا به کشور ایتالیا هم گسترش داده در اظهاریه رسمی به واتیکان گفته: داداش الان دیگه قرن شونزدهم نیست، برو دنبال دعا و نوحه و دماغتو از بیزینس بکش بیرون.