تئوری من در مورد باخت امشب لیکرز به کلیپرز

امشب در استیپل سنتر طرفداران لیکرز شاهد ضایع شدن تیم مورد علاقه شون شدند. ضایع شدنی که میگم از این ضایع شدن ها نیست ها از اون ضایع شدن هاست ( این تیکه رو با لهجه آبادانی بخونید). شکست در مقابل تیمِ گلابیِ لوس انجلس کلیپرز لقمه ای نیست که به این راحتی از گلوی هیچ لیکرزیی پایین بره. درسته که تیم کلیپرز بازیکن هایی مثل بلیک گریفین و اریک گوردون داره ولی با این رده ای که در کنفرانس غرب داره خودش رو هم بکشه تیمشون هنوز گلابیه.
باختهای اخیر لوس انجلس لیکرز را به اشکال مختلف توجیه کرده اند. یکی میگه کوبی دیگه داره تموم میشه٫ یکی میگه وایسا اندرو باینوم زانوش درست بشه بهتون میگم٫ یکی میگی کوبی پاس نمیده و خلاصه از این حرفها. چون من توی کتم نمیره که لیکرز تیمی باشه که به تیم های گلابی ببازه تئوری زیر همین سه ثانیه پیش از خودم در کردم.
يکی از ایراد های لیگ ان بی ای ٫ از دیدگاه تماشاچی٬ اینه که بازی های فصل اینقدر تعدادشون زیاده که پدر صاحاب بچه رو در میاره. تیم هایی که برای قهرمانی برنامه ریزی میکنند باید یک جوری تنظیم کنند تا اون آخر کم نیارن به خاطر همین بعضی از بازی ها به روش سوپر آبدوخیاری برگزار میشه. برای شرح بهتر قضیه از این مثال استفاده میکنم. فکر کنید بازی های لیگ ان بی ای مثل مسابقه دوچرخه سواریه. در بخش اول همه تیم های دوچرخه سواری باید شونصد کیلومتر مسیر مسابقه رو طی کنند. در این بخش زمان هیچ اهمیتی نداره و فقط این مهمه که از در پایان بین پنجاه درصد اول که از خط پایان عبور کنند تا به مرحله بعدی برند. در مرحله دوم٫ حالا که نصف دوچرخه سواران حذف شدند٫ هدف اینه که هر چه سریعتر از خط پایان مسابقه عبور کنید. در این مرحله دیگه هر کسی هر چی داره میاره وسط. تیم های مثل لوس انجلس لیکرز و باستن سلتیکس که تا اون اخرش رو حساب میکنند٫ به جای اینکه در همه بازی های فصل صد در صد زورشون رو به کار ببرند که احتمالا باعث مصدوم شدن بازیکن های کلیدی شون بشه٫ یک سری بازی ها را بصورت حساب شده وا میدن. امار نشون داده که اصولا این تیم ها دو سه هفته مانده به نیم فصل ( نزدیک بازی آل آستار) تقریبا یکی در میون بازی ها را وا میدن. الان لیکرز دقیقا در این مرحله سیر میکنه. آلبته لیکرز با جایگاهی که الان توی جدول داره هنوز چهار پنج تا بازی دیگه رو تا میان فصل میتونه به صورت شهرام بهرام بازی کنه . این به بازیکن هاش اجازه میده یخورده استراحت کنند. وقتی مرحله پلی اف رسید٫ یهویی همین بازیکن های سیرابی به جونور هایی تبدیل میشن که باور کردنی نیست . لوس انجلس لیکرز٫ با آن همه تجربه پلی آف٫ خیلی نگران روبرو شده با تیم هایی مثل پورتلند ٫ ممفیس ٫ یوتا و نیواولینز نیست. لیکرز فقط باید یجوری تنظیم کنه که در دور اول بازی های حذفی به تیپ اوکلاهوما ثاندر نخوره و الا با این روشی که اوکلاهوما امسال بازی میکنه٫ این تو بمیری دیگه از اون تو بمیری ها نیست۰