افشاگری تکان دهنده ویکی لیکس در مورد قهرمانی های لوس انجلس لیکرز


جولین اسانژ ٬ مدیر سایت ویکی لیکس٫ روز گذشته لحظاتی قبل از متوقف شدن فعالیت سایتش توسط اینترپل اسنادی را افشا کرد که قهرمانی های متعدد تیم لوس انجلس لیکرز را در هاله ای از ابهام فروبرد و اعتبار لیگ ملی بسکتبال امریکا را خدشه دار کرد. در سند فاش شده توسط سایت ویکی لیکس آمده است:

«… فیل جکسون٫ سر مربی افسانه ای  تیم لوس انجلس لیکرز و معروف به استاد ذن٫ سالهاست که در زیر زمین خانه اش بطور مخفیانه مجموعه ای منحصر بفرد از عروسک های وودو که از روی بازیکنان مشهور ان بی ای ساخته شده است را نگهداری میکند. او با برگزاری مراسم شیطانی وودو ٫ سوزن یا گاهی میخ به اعضای بدن عروسک ها فرو میکرد تا در دنیای واقعی به این بازیکنان صدمه بزند. او در جشن قهرمانی تیمش سال گذشته٫ در حالی که تحت تاثیر الکل قرار گرفته بود فاش کرد که او مناسک وودو را هنگامی که در پورتوریکو مربی گری میکرده از راسکار کاپاک ( شخصیت افسانه ماجرای هفت گوی بلورین) آموخته است و از این راه در بازیکنان شاخص تیم های حریف را  مرحله حذفی بازی های ان بی ای از میدان به در می کرده»

افشای این خبر تکان دهنده٫ پرده از مصدومیت های متعدد و مشکوک بازیکنان شاخص تیم های کنفرانس غرب برداشت. برندن روی و گرگ اودن از پورتلند٫ کریس پال از نیواورلینز٫ مهمت اوکور از یوتا و بلیک گریفین از لوس انجلس کلیپرز از شاخص ترین قربانی ها این مرد شرور در سالهای گذشته بودند. اما داستان برای ابر ستاره تیم راکتس٫ یاو مینگ ٫ به شکل دیگری رقم خورد. فیل جکسون با فروکردن یک اره اهنبر به زانوی عروسک یاوو مینگ باعث شد که این بازیکن برای همیشه صحنه بسکتبال را ترک کند. دولت چین با افشای این خبر سفیر امریکا در پکن را احظار کرده تا درخواست کتبی استرداد فیل جکسون به چین را به کاخ سفید ارایه کند. نماینده دولت چین تهدید کرد که در صورت عدم استرداد این جانی در چهل و هشت ساعت اینده ٫ این کشور بطور یکجانبه و بدون واسطه ارسال کلیه محموله های اجناس بنجل چینی را به فروشگا های وال مارت و تارگت در سراسر امریکا متوقف خواهد کرد. در پی این تهدید٫ کاخ سفید کلیه نیروهای خود را برای به دام انداختن او فراخواند اما فیل جکسون از هفته پیش متواری است . در چهار بازی گذشته تیم لوس انجلس لیکرز بدل فیل جکسون به جای او سکان رهبری تیم را به دست گرفت و همین موضوع باعث شد تیم لیکرز در چهار بازی گذشته شکست بخورد.

جری باس مالک تیم لیکرز و دیوید استرن کمسیونر ان بی ای٬ با انتشار بیانه ای مشترک نهایت انزجار خود و لیگ ان بی ای را از عمل شنیع این مربی با تجربه اعلام کردند. اعضای صنف هات داگ فروش ال ای و توابع و انجمن صنفی رقصندگان وسط نیمه نیز با انتشار بیانه های مجزا مراتب برائت خود را از فیل جکسون و وابستگان اعلام کردند.

در حالی که این خبر جامعه ورزش دوست را در بهت فروبرده است ٫ مایکل جوردن٫ بازیکن اسبق این مربی درباره این خبر چگونکی کسب شش مقام قهرمانی در دهه نود با این مربی دیو سیرت ٫ از هر گونه اظهار نظر خودداری کرد.

 

 

پانوشت: خداییش با حال میشد اگر ویکی لیکس راستی راستی اینو منتشر میکرد.