تيم ملي بسكتبال ايران با پيروزي آغاز كرد

www.picknpop.com  علا مرشدیان از وبلاگ

تيم ملي بسكتبال كشورمان در اولين بازي خود در شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي مقابل تيم ملي بسكتبال فيليپين قرار گرفت و این بازی را با پیروزی پشت سر گداشت


به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا(،  در 10 دقيقه ابتداي بازي "ماتيچ" سرمربي تيم بسكتبال ايران مهدي كامراني، جواد داوري، سعيد داور پناه، اوشين ساهاكيان و اصغر كاردوست را در قالب ترکیب اصلي خود به ميدان فرستاد.

بازيكنان تيم ملي بسكتبال ايران در دقايق ابتدايي بازي بسيار شتابزده عمل كردند و در پرتابهاي آزاد و منطقه اي بي دقت بودند كه همين امر باعث شد 2 تيم رقابت نزديك  و پاياپايي را ارائه دهند و ماتيچ مجبور شود تركيب اوليه خود را تغيير دهد.

در اين ميان با اضافه شدن حامد آفاق شرايط  تيم تغيير كرد و پرتابهاي 3 امتيازي بازيكنان ما باعث شد 10 دقيقه نخست  با حساب 17 بر 10 به نفع تيم ملي بسكتبال كشورمان به پايان برسد.

در آغاز نیمه دوم بازیکنان تیم ایران به روند برتری خود ادامه دادند و با همان سیستم قبلی نیمه نخست را با حساب 35 بر 22 به نفع خود به پایان رساندند.

در آغاز نیمه دوم سرمربی تیم ملی به تمام بازیکنانش در زمین میدان داد و سعی کرد تمام انرژی تیم را در بازی نخست هدر ندهد به همین دلیل فیلیپینی ها این فرصت را یافتند تا اختیلاف امتیازات را کاهش دهند اما بازهم 10 دقیقه سوم با حساب 47 بر30 به نفع ملی پوشان ایران به اتمام رسید.

در 10 دقیقه پایانی فیلیپینی ها خیلی تلاش کردند تا امتیازات از دست رفته را جبران کنند اما این اتفاق عملی نشد و تیم ملی بسکتبال ایران اولین پیروزی خود را در این بازیها به ثبت رساند.

گفتنی است؛ این بازی در پایان با حساب 65 بر48 به نفع یاران ماتیچ به پایان رسید.