آیا حامد حدادی به ایران باز خواهد گشت؟

 بعد از کلی مشکلات قانونی, عاطفی و غیر عاطفی حامد حدادی سانتر تیم ملی کشورمون که در تیم ممفس بازی میکند به هم تیمیهای خود پیوست. بلافاصله بعد از ورود به شهر با وجود اینکه حامد ۲۷ ساعت در سفر بود مسؤولین تیم از وی خواستار تست های فیزیکلی شدند تا بتوانند از وضعیت جسمی و آمادگی وی آگاه شوند


امسال حامد وارد سال سوم بازی خود در لیگ ان بی ای میشود و بر طبق قراردادش درآمدی حدود ۱.۶ میلیون دلار خواهد داشت. به دلیل عدم حضور حامد در ۵ مسابقه پیش فصل و نبود وی در تمرینات اردو تیم مقدار اندکی از این پول به دست حامد نخواهد رسید.

در یک مصاحبه رادیویی در روز دوشنبه مسولین باشگاه و سرمربی تیم از وضیت حامد ابراز نارضایتی کردند. مربی تیم آقای لیونل هالنز به صراحت اعلام کرد که از حامد هیچ انتظاری ندارد و تا جایی که میداند حامد بعد از پایان مسابقات جام جهانی، تمرین جدی نداشته است. در طول 2 فصل گذشته حامد فقط ۳۶ بار در زمین ظاهر شده و در مدت زمان محدودی که داشته ۲.۱ امتیاز و ۱.۶ ریباند بدست آورده. آقای هالینز بر این باور است که حامد از قافله عقب مانده و برای رسیدن به مرحله‌ ای که بتواند در زمین برای تیم خود حاضر شود راه زیادی را باید سپری کند. وی حامد را کاملا خارج از برنامه های فصل کنونی تیم ممفیس دانست و بر این باور است که حامد علاقه و آنگیزه‌ی کافی برای پیشرفت در این تیم را ندارد.
از طرف دیگرحمود مشحون در گفت وگو با خبرنگار ايلنا، از تصميم فدراسيون بسكتبال براي توصيه به حدادي براي بازگشت به ايران خبر مي دهد.در فاصله ۲۵ روز تا بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌ژو رئيس فدراسيون بسكتبال از تلاشش براي قانع كردن مقامات تيم‌هاي بسكتبال آمريكايي براي حضور ارسلان كاظمي و حامد حدادي در اين بازي‌ها خبر مي‌دهد.
این طور به نظر میرسد که حامد حدادی, تنها بازیکن ایرانی ان بی ای در حال سپری کردن روزهای آخر خود در کشور آمریکا میباشد. این فصل آخرین فرصت برای حامد بود تا بتواند توجه مربان و سرپرستان تیم های دیگر را به خود جلب نماید بلکه برای فصل آینده قراردادی جدید امضا کند، ولی متاسفانه به دلایل متفاوت بنظر نمی رسد که به وی چنین فرصتی داده شود